niedziela, 13 maja 2012

Kolejna Ava w szufladzie - Astrae.

Ava bez wątpienia jest firmą, która na chwilę obecną, ma dla mnie najlepsze staniki. Zresztą widać to po blogu;) 
Zapragnęłam jednak mieć coś innego niż półusztywniana balkonetka. Idzie wiosna, lato, mam trochę sukienek i bluzek bez ramiączek z prostym dekoltem a niestety Ava spod nich wygląda. Część polskich firm odpada na samym początku, z powodu ograniczonej rozmiarówki. Odwiedziłam zatem sklep firmowy Gai - nic. W sklepie Gorsenii również kiepsko, i pomimo moich chęci i poszukiwań trafiło mi się znowu do tego samego sklepu i tej samej Pani. Oczywiście z czym wyszłam? Z kolejną Avą Semi-Soft. I tam przed zakupem przymierzyłam kilka Gai i nawet jeden model firmy Konrad się udał, no ale skończyło się we wiadomy sposób. 
Z potrzeby serca i biustu zakupiłam Avę ale poszukiwania innej kompatybilnej marki trwają;) 
                                                                                                                          

MODEL: Ava Astrae; semi-soft, nr 848
Cena: biustonosz - 85zł. 


TYTUŁEM WSTĘPU:
O jakości i wyglądzie pewnie nic nowego nie napiszę. Balkonetki Avy są prawie identyczne a różnią się materiałem i niekiedy drobnymi szczegółami. Do tej pory taki model był dominujący w kolejnych kolekcjach, obok push-upów czy pojedynczych modeli miękkich. Ostatnie kolekcje: jesień/zima i wiosna/lato proponują nowe fasony, tj. full-cup i half-cup. Firma się rozwija, to trzeba przyznać ale wnikliwie oglądając fotografie trudno mi odróżnić oba te fasony. Może w niektórych modelach dałoby się pokazać kilka różnic ale w większości są dla mnie zupełnie podobne. Może to kwestia poprawianych zdjęć lub trzeba by obejrzeć wszystkie z bliska, ja niestety nie miałam tej okazji. 

Prezentowany model to 70I, pochodzi z kolekcji zimowej 2011/2012.
Ostatnio troszeczkę powiększyły mi się niektóre rozmiary, z powodu oczekiwania na juniora rodziny;)

Pod biustem mam: 73 cm ciasno i 107cm w biuście. Stanik zakupiłam na początku ciąży, cztery miesiące temu, kiedy rozmiar delikatnie mi się już powiększył a teraz zauważam, że piersi znowu delikatnie chowają mi się pod pachami. Teoretycznie nie powinnam mieścić się w tabelce, bo przy obwodzie 70, miseczka I w tej kolekcji jest największa i obejmuje obwód piersi maksymalnie 100cm. Ja się zmieściłam idealnie. W nowej kolekcji jest nowa miseczka J, może będzie odpowiednia na czas teraźniejszy a jeśli nie, trzeba będzie poszukać czegoś innego:( Nie mnie jednak, jak w większości firm, tabelka nie jest do końca miarodajna i staniki trzeba mierzyć. Ale czy istnieje idealna tabelka?;)

PODTRZYMANIE, DOPASOWANIE, WYKONANIE, WYGODA:
Ten model oczywiście jest bardzo wygodny. Tak jak w innych stanikach tej firmy wszystko przylega idealnie, mostek nie odstaje, fiszbiny i miseczki nie wbijają się w pachy. Pas trzyma mocno i stabilnie, wzmocniony jest boczną fiszbiną. Jest to fason bardzo kompatybilny z moim ciałem, fiszbiny i mostek są wąskie co daje efekt zbierania biustu do środka a nie pod pachy;) Biust jest teraz bardzo ciężki ale stanik naprawdę daje radę. 

Wykonanie bardzo solidne. Koronka połączona z delikatnym, śliskim materiałem, podobnym do wiskozy. Po czterech miesiącach noszenia  i praniu w pralce nic się nie rozciągnęło i nie popruło. Wykonanie tego modelu na wysokim poziomie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz